دیده‌بان پارلمان
برنامه‌ی دیده‌بان پارلمان یکی از برنامه‌ های موسسه‌ی فیفا می‌باشد که به‌هدف بازبودن پارلمان به‌روی مردم، ایجاد شفافیت و پاسخ
‌گویی در عملکرد نمایندگان و پارلمان از طریق تهیه گزارش‌ های مشاهداتی دقیق، عینی و به ‌روز از فعالیت‌های
این نهاد، راه‌اندازی و اجرا می‌شود

       English  دری  پښتو

رویداد ها

نشست ولایتی (تاون هال‌) در ولایت بدخشان برگزارگردید


موسسه انتخابات آزاد وعادلانه افغانستان (فیفا) یک نشست ولایتی را مورخ 8 سنبله سال 1395 به منظور بررسی وپیدا کردن را ه حل برای مشکلات امنیتی وچالش های موجوده بخصوص مبارزه با خشونت علیه زنان در ولایت بدخشان برگزار کرد این نشست با حضور داشت مقامات ولایت بدخشان منجمله گلالی اکبری سناتور ولایت ونجیبه حسینی نائیب منشی مشرانو جرگه – احمد فیصل بیگ زاد والی ولایت بدخشان – نماینده گان احزاب سیاسی – نهاد های مدنی – شورای ولایتی بشمول زنان و جوانان ولایت بدخشان برگزار گردید.

سناتور گلالی اکبری در جریان سخنرانی های خود ایراد فرمود که نامرده چالش های امنیتی ولایت بدخشان را چندین مرتبه به سمع مقامات دولت رسانیده اما تنها به جز از تعهدات تا کنون هیچ اقدامات صورت نگرفته است وی افزود که ما بشکل متداوم از دولت تقاضا انجام یک عملیات تصفیوی را نمودیم اما تا کنون در این مورد هیچ عملکرد صورت نگرفته است {ما درک کرده نتوانستیم که چرا حکومت دران عرصه غیر مسولانه حرکت مینماید ما باید بیشتر از این از دولت کدام توقع نداشته باشیم بلکه دست بدست هم داده برای بدخشان متحدانه کارنمایم}.

نامبرده در قبال مشکلات زنان در این ولایت افزود که من یک خانم هستم و میتوانم مشکلات خانم ها را دراین ولایت درک نمایم. بدین صورت خانم ها میتواند مشکلات خویش را به گونه ازاد بامن شریک نمایند زیرا من همیشه آماده هستم تا به برادران وخواهران افغان خود خدمت نمایم. این در حالی است که نجیبه حسینی نائیب منشی مشرانو جرگه در سخنان خویش ا ز مردم خواست تا مردم یکجا در کنار قوای امنیتی خویش متحدانه همکاری نمایند وبدون همکاری مردم تامین امینت کار بسی مشکل وپر چالش خواهد بود.

گزارش کامل را بخوانید

گلالی اکبری سناتور ولایت بدخشان

نجیبه حسینی نائیب منشی در مشرانو جرگه

۱۳۹۵-۹۶ حق کاپی محفوظ است                                                                        تماس با ما : ۳۳۳۳-۴۵۷-۰۷۷                                                                          ایمیل آدرس: info@parliamentwatch.af